Lindas Rozenbahas grāmata "Dziedinošas dzemdības", kas tapusi sadarbībā ar vecmātēm Dinu Cepli, Rudīti Brūveri, Guntu Freimani, Ivetu Bērziņu.
Grāmatas pirmajā daļā ir sieviešu un speciālistu secinājumos sakņots vēstījums par to, kā desmit gadu laikā mainījusies medicīnas un sabiedrības kopējā nostāja par dzemdībām pēc reiz piedzīvota ķeizargrieziena. Tāpat izzināts, kā izvairīties no ķeizargrieziena operācijas un kā emocionāli pieņemt, pārdzīvot dzemdības, kas izvērtušās citādi. Dziļāk aplūkotas dažādas situācijas, kad bērns vēderā guļ ar dibenu uz leju.
Savukārt grāmatas otrā daļa ir dokumentāla – sieviešu atmiņas, sajūtas, nospiedumi no gaidību un radību stāstiem. Aplūkotas dažādas pieredzes un atšķirīgas dzemdību vietas.
“Uzklausot daudzu sieviešu stāstus par spēcinošām dzemdībām, ja iepriekš dzemdībās vai dzīvē piedzīvots kas sāpinošs, bieži dzirdēju: “Es dziedinājos,” vai “pieredze bija dziedinoša.” Citreiz es to vienkārši sajutu. Un tā atnāca šīs grāmatas nosaukums – “Dziedinošas dzemdības” stāsta autore Linda, turpinot – “kāda sieviete līdz šādām dzemdībām nonākusi jau pirmajā reizē, citai ceļš bijis ilgāks. Dalīšanos spēkpilnā dzemdību pieredzē es redzu kā stiprinošu kopābūšanas pieredzi, satikšanos pa īstam. Katrs, protams, lasa caur savu skatījuma, sajūtu un pieredzes prizmu, katram rezonēt var cita stāsta nianse. Tādēļ lasot varam justies brīvi, iepazīt dažādas pieredzes un savai dzīvei paņemt to, kas šķiet visvajadzīgākais.”
Vēl daži grāmatā iekļautie temati
– Spēcinoši dzemdību stāsti par to, kā sievietes līdz šādai pieredzei nonāk. Stāsti, kad ieceres izdodas ar pirmo reizi un kad tikai ar otro vai trešo.
– Stāsti par eņģeļbērniem.
– Kā pieņemt un sadzīvot ar jebkuru emocionālu un/vai fizisku, sāpīgu dzemdību pieredzi.
– Dziedinoša vanniņa – metode, kā ķermeniski un emocionāli “pārrakstīt” sāpinošu dzemdību pieredzi no jauna.
– Iemesli, kāpēc tomēr vajadzīgs ķeizargrieziens, un kā līdz tiem nenonākt.
– Metodes, kā palīdzēt bērnam mainīt guļu, ja bērns guļ ar dupsi uz leju.
– Kā tikt galā ar visiem “bet ja nu…”, ja esi citādā gaidību situācijā.